Bloga arhīvi

Citāts

#Brexit – cirks turpinās

It kā jau vajadzētu visam būt skaidri un saprotami. Briti ies prom ar blīkšķi aizcērtot durvis. Vismaz tāds bija plāns. Džonsona plāns.

Pēdējās nedēļas laikā , skatoties tiešraides no valdības sēdēm, nepamet sajūta ka visa britu valdība uzvedas kā tāds saniķojies piecgadnieks.

” – Es negribu “no deal Brexit”, negribu atkārtotu balsošanu par Brexit, negribu to ko man piedāvā ES, negribu ārkārtas vēlēšanas! NEGRIBU!

– un ko tad Tu gribi?

– es gribu lai mums ir daudz naudas un mēs esam paši stiprākie pasaulē!”

Džonsons ir pazaudējis ļoti daudz partijas biedrus un vairākumu parlamentā, bet visvairāk uztrauc tas, ka tāda kalibra politiķis melo. Atklāti melo un pieķerts melos tikai spītīgi maļ to pašu. “17 miljoni cilvēku nobalsoja par Brexit mums jāpilda tas ko viņi vēlas!” Valstī dzīvo 60 miljoni cilvēku. Balsojums bija pirms trīs gadiem. Pasaule ir mainijusies kopš tā laika. Bet tas taču nav svarīgi. Svarīgi ir savārīt podus un ieiet vēsturē. Iespējams kā cilvēkam kurš ievedis valsti lielākajā ekonomikas krīzē kopš otrā pasaules kara.

Rodas sajūta ka mēs pārāk labi dzīvojam. Pašlaik. Ir jānotiek kaut kam lai saprastu ka tā bija kļūda.  Dārga cena par kāda pilsoņa ietiepību.

Dzīvosim tālāk skatoties uz šo cirku, kurā mēs visi nodokļu maksātāji esam klauni.

See you at the other end..

Advertisements
Citāts

Kā es apdrošināšanu “nenopirku”

Ceļot bez apdrošināšanas būtu neprāts tu teiksi. Un pāris gadus atpakaļ es tev piekristu. Bet laiks skrien ātri un dzīves ritumā mēs aizmirstam palasīt sīko druku.

Pavisam godīgi. Saskaņā ar Ārlietu ministrijas lēmumu ( Britu Ārlietu ministrijas, es taču no Lielbritānijas ceļoju) ceļojumi uz Šri Lanku nav ieteicami sakarā ar augsto terorisma draudu iespēju. Līdz ar šadu paziņojumu neviena apdrošināšanas kompānija neuzņemas  nekādu atbildību par ceļotāju. Pašu polisi tu ceļotāj nopirkt vari, naudu mēs paņemsim ar lielāko prieku, bet nekādu atbildību par tevi mes neuzņemamies. Sīkā druka ko parasti neviens nelasa.

Bet Latvietis taču ir gudrs! Es taču esmu pilsonis man ir tiesības nopirkt polisi Latvijā un …

Tiesības varbūt arī ir tikai ar tām iespējām ir pavisam švaki. Izmēģinot vairākus apdrošināšanas kantorus , kuru nosaukumus man laipni pateica priekšā Google, nonākm pie secinājuma ka piedāvājuma nav. Teorētiski viss ir. Tikai saziņai ir nepieciešams LV telefona numurs un pieeja kādai no LV bankām. To ka var apdrošināt citā valstī dzīvojošu Latvijas pilsoni, kurš nav rezidents – lielākā daļa apdrošinātāju neparedz. Un piedodiet par stulbu jautājumu – kapēc Latvijā nav PayPal? Vai kapēc neviens nepiedāvā man norēķināties ar PayPal? Pat tāda smieklīga lieta ka man ir Visa vai Maestro bet nav izsniegta nevienā no LV bankām un līdz ar to maksājums neskaitās drošs. 21.gadsimts nekādi nevar pienākt.

Un pavisam man negribās to teikt bet nāksies. Jo tas ir viens no iemesliem kapēc es šo rakstu. Spams. Nebiju neko tādu saņēmis jau gadiem ilgi. Tikai pēc nepabeigtiem un teorētiski neapstrādātiem darijumiem,mēģinot iegūt apdrošināšanas polisi Latvijas interneta dzīlēs, sāk pienākt spams. Skumji kaut kā.

In conclusion.

Esmu šeit , Šri Lankā , ceļojumu un uzturēšanos man apdrošina Qataras kompānija. Sitiet pa pirkstiem visiem iespējamajiem sistēmnodrošinātājiem un apkalpotājiem, bet PayPal tomēr ieviest vajag .

 

See you at the other side

Citāts

#Brexit -Apply for settled status 2

Šoreiz īsumā.

Tā jocīgā sajūta, kad jau nedēļu dzīvo bez dokumentiem, jo Britu HMRC tos nav atsūtijis atpakaļ. Un sūtīt dokumentus pa pastu… Vot neticās ka dabūšu atpakaļ.

See you at the other end

Citāts

#Brexit – kā būs pēc tam. Vīzas un darba atļaujas

Spoiler alert!

Godīgi – neviens nezin kā būs pēc tam.

Uz doto  mirkli britu valdība pati nezin ko tā vēlas. Vakar bija balsojums par turpmāku brexit virzību un ne par ko cienijamie MP ( Members of Parliament ) nespēja vienoties. Pēdējo trīs dienu laikā aptuveni 6h dienā tika veltītas lai saprastu un izprastu britu valdības darbu. Ir mega jautri skatīties tiešraides no House of Commons jeb Pārstāvju palātas.

Bet kāds tad ir plāns imigrācijas jomā? Būs apmēram tā :

  1. Valdība vēlas kvalificētu darba spēku. Tādam ir atļauts iebraukt valstī un strādāt izpildot sekojošus noteikumus – kvalifikācijas līmenis A un augstāk, darba devējs nodrošina vīzu un kā minimus £30k gadā algu.
  2. Valdība nevēlas nekvalificētu darba spēku. Ja kvalifikācijas līmes ir zem A  – valstī var iebraukt un strādāt vienu gadu. Pēc gada jāņem gada pauze.

Es nezinu kādā burbulī vai skurbulī dzīvo valdība , bet zinu ka nekvalificēta darbaspēka jau tagad trūkst. Ir darbi ko briti nevēlas darīt jo samaksa par to ir smieklīgi maza, mazliet virs minimuma, tādos darbos vakances ir neaizpildītas mēnešiem ilgi. Piemēram  Sociālās aprūpes jomā uz doto mirkli trūkst aptuveni 40k darbinieku. Britu valdība saka ka vēlas aizsargāt darba tirgu britu jauniešiem. Interesanti ka aptuveni divas trešdaļas tieši britu jauniešu, kuri sāka strādāk kopā ar mani, jau pēc nedēļas darba, paziņoja ka šis darbs nav priekš viņiem un devās laimi meklēt citur.

Jebkurā gadijumā perspektīvas nav gaiši iepriecinošas. Ļoti ceru ka valsts kura uzbūvēta pateicoties zemu kvalificētam imigrantu darbam spēs atrast ceļu uz gaišu nakotni. Un arī man tur vieta atradīsies. Cerams.

Citāts

Colombo, Doha, mājas. Šrilankas vilinājums 8.The End.

Desmit dienas. Daudz vai maz? Lai iemērktu vienu kāju Indijas okeānā un izdzertu pāris desmitus litru tējas – pietiekoši. Bet lai saprastu kas ŠriLanka noteikti nē!  Ir taču kaut kas vairāk par to visu un izklaides iespējas nav izsmeltas.

Colombo un satiksme jau tika aprakstītas.

IMG_1090

Pastaiga pa pilsētas promenādi 🙂

IMG_1091

Ostā ir speciāls templis jūrniekiem

IMG_1097

Grausti un jaunceltnes dzīvo blakus

IMG_1100

Ieeja Gaisa spēku Štābā tiek nopietni apsargāta 🙂

IMG_1112

Ja es pareizi sapratu tas ir jaunais TV centrs

IMG_1120

Tas ir Valsts galvenais hospitālis.

IMG_1127

Un TV tornis.

IMG_1107

Virziens uz lidostu. Mani nedaudz nošokē cenas Duty Free veikalā.

IMG_1133

Cena piemājas veikalā £35.

Paldies Colombo.

Sveicināti Doha.

Man ir septiņas stundas starp lidojumiem. Bet Doha ir nakts un ekskursijas uz pilsētu beidzas 20-30. Ko darīt? Lai neiekristu kārtējā naudas slazdā atradu manai biļetei piemēru lounge. Tikai $44 un var pagulēt , ieiet dušā un paēst brokastis. Der, ņemu.

Publika ir raiba. Bet šis kungs peldēja kā kuģis pāri visiem.

fullsizeoutput_43d

Suvenīrus diemžēl nenopirku.

0F0E2DAA-17F5-4528-87DD-8FCE078E545C

Zelts , Rolex vai Omega pulksteņi un tamlīdzīgi “nedārgi” suvenīri tiek tirgoti 24/7. Ja nu kādam divos naktī savajagas puskilo zeltu un divus Breitlingus? 🙂

Man vajadzēja dušu un brokastis. Sešas stundas bija maksimums ko es varēju pavadīt iekš lounge un man tā pietika.

Dīvaini ka lidojot uz Doha lidmašīna bija pustukša, izņemot pirmo klasi kurā nebija brīvu vietu, bet lidojot no Doha lidmašīna pilna. Kur tie cilvēki paliek?

Šīs bija lieliskas brīvdienas. Kur doties tālāk ir atvērts jautājums.

 

Citāts

ŠriLankas vilinājums 7. Satiksme un transports

Cilvēki kuriem ir pieredze  pārvietoties satiksmē Āzijā var šito izlaist.

Satiksme kā jau varēja gaidīt ir eiropiešu prātam nepieņemama. Rolleri, rikšas, tuk-tuki, autobusi un kaut kur vēl arī vieglais transports. Dārgais, Paul Timrot, ja Tev liekas ka Rīgā ir haoss satiksmē – Tu dziļi maldies. IMG_1123

Pārvietoties pa pilsētu ir daudz maz ok. Uz mopēda. Ar auto es labāk nemēģinātu. Pīpina visi. Un vilks var kāju nolauzt mēģinot saprast vai tas ir tev vai nē, vai tas bija agresīvi vai nē.

Ārpus pilsētas darbojas viens likums,  viena taisnība – autobusam ir taisnība. Vienmēr un visur. Autobuss var braukt pa pretējo joslu un vēl agresīvi taurēt lai viņu laiž garām. No autobusa baidās visi, gan vieglās mašīnas, gan tuk-tuki, gan mopēdisti. Es arī baidos ejot pa ceļa malu uz bankomātu. Bet izvēles man nav.

Tā nu ir ar likumu noteikts ka visi tuk-tuki kurus pārdod vietējā tirgū ir ar vienādu ZS skaitu. Un neko diži tur satjūnēt arī nevar. Vidēji statistiski viens tuk-tuks maksā $2-5k. Dārgi? Normāli. ņemot vērā ka pērkot jaunu mašīnu ir valstij jānomaksā nodoklis 300% apmērā no tās vērtības. No nodokļa maksāšanas tiek atbrīvoti dakteri un skolotāji. Bet tikai uz vienu mašinu.  Ja ir iekāriens uz otru auto ģimenē – dārgi. Tieši tāpēc ir tik daudz tuk-tuku. Tam sakrāt var. Un tad var izpildīties to izgreznojot.

Valsts ir diezgan nabadzīga un tikai tagad sākt atkopties no kara. Ja kāds nezināja tad ŠriLankā kara stavoklis bija līdz pat 2009.gadam. Īsti mierīgi nav arī tagad, bet nevajag braukt uz ziemeļiem. Un viss būs labi.

Ceļi un šosejas. Lai nokļūtu no galvaspilsētas līdz kaut kurienei ir divas iespējas. Maksas ceļi un bezmaksas. Man silts ieteikums. Jums ir atvaļinājums? Nezaudējiet laiku. Samaksājiet par maksas ceļu. Kapēc? Es nolēmu ietaupīt. Uz Nuwara Eliya aizbraucu pa maksas ceļu,  bet atpakaļ izvēlējos citu maršrutu. Trīs stundas turp, septiņas atpakaļ. Pazaudēt dienu dēļ $10 muļķīgi. Nemaz nerunājot par “fantastisko” satiksmi uz bezmaksas ceļiem. Es dabūju kādu šķipsnu sirmu matu klāt kamēr atbraucu.

Iedomājamies situāciju. Virzienā pa divjoslu šoseju tev pa priekšu brauc divi tuk-tuki. Viens no tiem nolemj apdzīt otru taisni tajā brīdī kad tu esi uzsācis apdzīšanas manevru un pa pretējo joslu tev pretī nāk autobuss. Es saprotu ka vietējie ir buddisti un viņiem stresa nav. Man ir.

Lieli maksas ceļi tiek celti par ķīniešu naudu. Viņiem zeme zem šosejām esot pārdota uz 40 gadiem. Līdz tam visi ienākumi par maksas autoceļiem iet ķiniešu kabatā. Bet man tā paskaidroja ka citas iespējas valstī iegūt labas šosejas nebija. Ceļu kvalitāte ir ok. Cik ilgi tā būs nezinu , bet pagaidām 140-160 var rullēt mierīgi.

Vietējais autotransports ir japāņu un ķīniešu. Vidēji 10-15 gadus vecs.

Paldies par uzmanību. Tas laikam arī būtu viss ko es gribēju pastāstīt.

fullsizeoutput_4ae

Citāts

ŠriLankas vilinājums 6. Kā pareizi pagatavot kalmārus un citus jūras mošķus

Pareizā atbilde – kā gribas tā arī gatavojiet. 🙂

Darbība pirmā  – aizbraukt ar noīrētu mopēdu līdz tirgum un nopirkt to kas patīk.

Darbība otrā – sagatavot visu nepieciešamo!

IMG_0595

Kalmārus notīrīt. Zivis izķidāt. Notašķīties ar kalmāru tinti virs jebkuras saprašanas, jo tas ir jautri.

IMG_0597

Kā rezultātā

IMG_0604

Daudz nedomājam cepam

IMG_0607

Zivs arī tiek sagatavota

IMG_0610

Ļoti gribās ēst

fullsizeoutput_5e6

Tuncis – vienkārši apcepts uz oglēm. Nekā sevišķa.

Kalmāri – sojas ingvera mērcē ar mazliet “garšvielām no vietējās saimnieces plauktiņa” Izcili.

Piedevas – folijā  uz oglēm cepti kartupeļi. Normāli.

Vietējais alus – nekā sevišķa.

Kopējā iztērētā summa zem $10 neskaitot alu.

Paldies par uzmanību.

 

 

Citāts

ŠriLankas vilinājums 5. Worlds End, Horton Plains National park

Es nebiju tam gatavs. Vecums ziniet. Un izlaidīgs dzīves veids. Īsāk sakot kaut kam tādam ir jāsagatavojas vai vismaz ir jābūt mazliet fiziskā formā. Citādi būs kā man. Kad vienīgas par ko tu vari domāt uz gājiena beigām – ūdeni! Neaizmirsti elpot! 🙂

Pie ieejas parkā atņem plastmasas maisiņus. Skatās somā un ja ir līdzi kaut kas plastmasas maisiņā – iedos papīra un plastmasu atņems. Taka kas atvērta tūristiem ir 9,7 kilometri. Es nezinu kā viņi tos mērija. Varbūt googles kartes tā saka. Man sanāca 18,9. Pinīgi iespējams ka takas garumā nav ierēķināti kāpumi un kritumi. Mans dators uzrādija ka uz augšu uzkāpts 84 stāvi, lai ko tas arī nozīmētu. Parks ir “Drone free zone” kas nozīmē ka ja parādīsiet lidaparātu to atņems un atdos tikai pēc apmeklējuma. Parks atrodas 2100-2300 metrus virs jūras līmeņa. Jaciņa noderēs.

Nespriediet bargi. Te ir izdarīts viss lai jūs būtu vienoti ar dabu. Lai to saprastu piedāvāju ievērtēt – parka tualeti.

IMG_0844

Rodas tāda vienotības sajūta ne? 😀  ( durvis ir )

Pašā takas sākumā, aptuveni jau kilometru no tā vietas kur “atņēma” maisiņus, ir norādes. Iesi pa kreisi – pa seju dabūsi, iesi pa labi maku atņems 🙂 Kā pasakā!

IMG_0849

Izvēle iet pa labi bija pareiza. Ja būtu gājis pa kreisi – diez vai būtu pabeidzis taku. Kaut gan …  Izvēles lielas nav. Parka teritorijā nav signāla mobilajiem tālruņiem. Visas dienas garumā es nesatiku nevienu parka pārstāvi. Kas notiek ja cilvēkam paliek slikti vai tas savainojas kāpjot augšup lejup – skaidrības nav. Bet labi ka tas nebija mans gadijums.

Takas sākums.

IMG_0852

Pagaidām nekas nesola ka būs grūti. Ir skaisti, ir karsti.  Soļojam vērojam dabu. Mēģinam saskatīt vienu no lielākajām briežu populācijām uz salas vai vismaz “rusty spotted cat”.

Kamēr sasniedzu vienu no atrakcijām Bakers fall, viss ko esmu sastapis ir daži onkulīši ar tādiem fotoaparātiem un tādu optiku, ka ar to var nobildēt skudras dibenu uz kilometru attālumā esošās klints.

Bakers fall ir dažu ūdenskritumu kopums. Man jau sāka trūkt spēka kārtīgi bildēt.

IMG_0862

Soļošana uz pasaules galu jeb Worlds End turpinās.

Diemžēl es atnāku aptuveni desmit minūtes par vēlu.

IMG_0864

Tas tur baltais ir mākonis. Kurš nosedz visu skatu. Te ir tāda neliela krauja. Bez nožogojumiem!!! Respektīvi ja tu pieiesi pie malas pārāk tuvu un nekas tevi napturēs no kritiena. Aptuveni 900m stāvus lejup. Varat man mest ar netīru čību , bet es paliku divus soļus no tās malas.

Atcerēsimies ka esam 2300 virs jūras līmeņa tropu mežā. Temperatūra nokrītas līdz +13 Un mākonis mēģina aizpildīt visu. Jaciņa rullē!

IMG_0866

Šis ir viens no civilizētākajiem un gludākajiem takas posmiem. Jūrmalas šoseja. Diemžēl vietās kur bija kāpumi un kritumi man rokas bija aizņemtas un bilžu nebūs.

Mazais Worlds end izskatijās labāk. Ja neskaita pāris aziātus kuri mēģināja uztaisīt selfijus stāvot uz klints pašas malas.

IMG_0867

Kā skaidri redzams bildē skatu platformu nekas nenorobežo.  Varbūt ka tā vajag.

fullsizeoutput_40e

Aziāti pārrāpās pāri malai, tur kur tas zaļais krūmiņs bildes centrā, un tur taisija selfijus. Binoklis ir viņu.

IMG_0870

Ejot atlikušos 2,5 km līdz transportam satiku pāris vietējos kuri apjautājās vai es te kaut kur krūmos neesmu manijis leopardu. Sasodīc. Nedomāju vis, ka es varētu tik mierīgi dalīties ar tādu informāciju. Ņemot vērāka es atrodos leoparda teritorijā.

Parks jauks. Bet mana fiziskā kondīcija ir nožēlojama. Līdz ar to pilnā apjomā es to neizbaudiju. Vai es ieteiktu? Noteikti!

Mani gaidija transports un neaizmirstams ceļš uz naktsmītni.

Citāts

ŠriLankas vilinājums 4. Tējas lauki, Nuwara Eliya

Vai ir kāds kurš nav dzirdējis par Ceilonas tēju? Ceilona = ŠriLanka. Tējas lauki ir mazliet nomaļus no civilizācijas, bet tas nav slikti. Industriālās pilsētas mani interesē maz. Tās visas ir daudz maz vienādas, ne? Esmu atraucis paskatīties dabu. To izbaudu pilnā krāšņumā.

fullsizeoutput_4a9

Ceļs iet kalnā. Stāvus kalnā. Tas ir noteikti vairāk par 15% kāpumu. Un tā jau otro stundu.

Kārtējais atrakcijas punkts tūristiem kā man. Tējas fabrika. Namiņs izteikti necils.

IMG_0796

Viens tējas novācējs dienā savāc divus līdz četrus grozus par ko dabū trīs dolārus par grozu. Fiziski es to nespētu izdarīt.

fullsizeoutput_5de

Cerams ka šajā bildē var nojaust cik liels ir stāvums – kāpums kalnam. Un augšā – lejā…

fullsizeoutput_5df

 

Tā izskatās konveijers kur lapas tiek sagatavotas šķirošanai.

IMG_0776

Tēja ir un paliek lielā mērā roku darbs. Nākamreiz ņemot paciņu tējas veikalā atceries to!

IMG_0778

Jo smalkākas lapiņas jo zemākas kategorijas tēja.

fullsizeoutput_5e0

Biju pārsteigts uzzinot ka dažas no šīm mašīnām bez uzlabojumiem un lieliem “remontiem” darbojas kopš 1850. gada.  Vecākās no tām ir Britu ražojums un tās vēl kalpošot ilgi. Gadus piecdesmit 🙂 Jaunākās mašinas , Japāņu ražojums neizmanto sietus. Tās man rādīt negribēja, bet kad parādija un bildēt neatļāva.

Visa ekskursija pa fabriku ir balstīta uz to lai tu tūrist nopirktu pie fabrikas esošajā veikalā tēju. Tev piedāvās nogaršot.

IMG_0780

Cena atškiras aptuveni reizes trīs no tā ko var vienkārši nopirkt kaut kur pilsētā. Tūrisms.

Braucu uz naktsmājām kaut kur pa vidu starp nekurieni, zemes malu un tējas laukiem. Skats no loga ir izcils.

fullsizeoutput_4a2

Es nezinu cik augstu virs jūras līmeņa mēs esam, bet jau vajag jaku. Skati vēl arvien lieliski.

fullsizeoutput_5e1

Esmu sasniedzis nakstmājas. aptuveni 20km rādiusā ir tikai tējas lauki un daži nelieli ciemati. Civilizācija te ir nepieciešamajā līmenī. Nekā lieka. Bet atlaist stresu te var droši!

fullsizeoutput_41b

Tēja un vēl tēja visapkārt.

IMG_0834

Riet saule un atnāk miers.

IMG_0837

Rīt jābrauc uz Worlds End. Tie esot divi. Lielais un mazais. Tas viss rīt – tagad gulēt!

 

 

Citāts

ŠriLankas vilinājums 3. Zilonis

Tiešām nezinu ko es gaidiju kad rezervēju sev braucienu uz Pinnawala Elephant Orphanage. Tas kas mani sagaidija tur pārsniedza jebkuras iztēles robežas.

NEKAD , nekad mūža es vairs neiešu uz cirku un kaut ko tādu arī atsakos apmeklēt.

Man saprotams ka visa tuvākā apkārtne pārtiek ar visu iepējamo kas ir saistīts ar ziloņiem. Krūzītes, cepures, šalles un krekli. Visa iespējāmā suvenīru kolekcija. Lai nu būtu. Ir laikam taču pieprasijums. Pat papīru taisītu no ziloņu kakām es saprotu ka cilvēki pērk.

Tas ka man ieeja tur maksā DESMIT REIZES dārgāk nekā vietējiem arī saprotams.

Bet tas KĀ tie dzīvnieki tiek tur uzturēti. Kā ar viņiem apietas, tas man saprotams nav. Tā ir mana lielākā vilšanās visa ceļojuma laikā. Es tiešām nevaru nevienam ieteikt doties uz Pinnawala Elephant Orphanage.

IMG_0701

Daži akmeņi un trīs vīri ar šķēpiem – tas ir viss kas tūristus atdala no ziloņiem. Man lielākais pārsteigums bija ka zilonis ir brūns! Visu bērnību es zināju ka zilonis ir pelēks. Un visās multenēs manā bērnībā zilonis bija pelēks! Un te tu redzi brūnu ziloni un tā ir mega jocīga sajūta. ( Āfrikas zilonis ir pelēks, Indijas zilonis brūns )

IMG_0691

IMG_0689

 

Apmēram tā tas izskatās. Lai ziloņi būtu redzami apmeklētājiem nožogojumā pa kreisi tiek iemesti daži zaļi zari. Tā kā spraugas tur ir gana lielas mazākie ziloņi pamanās tur ielīst lai panašķētos. Bet tad uz viņiem tiek sakliegts un lai veicinātu izlīšanu no nožogojuma iebikstīts ar šķēpu. Ja rodas kāda situācija kad divi pārāk cieši savijas ar snuķiem – skliegt + iebikstīt ar šķēpu. Tas viss raisa nožēlu to redzot. Iestādes misija ir atgriezt ziloni džungļos. NETICU. Un plus 50 vietas kurās tev piedāvās pavizināties ziloņa mugurā. Ja nebūtu tās ķēdes ap priekškājām varbūt tas liktos ticami, bet šāda komerciāla ziloņu izmantošana – bez manas līdzdalības.

Vēl ziloņus ved uz upi mazgāties.

fullsizeoutput_424

fullsizeoutput_423

Satiksme apstājas.  Divas minūtes un viss turpinās.

IMG_0732

IMG_0723

Vecs ugundzēseju pumpis nodrošina strūklu pāri dzīvniekiem. Upē bradā pāris vīri ar šķepiem kuri neļauj tiem izklīst.

IMG_0728

Tad ir jāiet atpakaļ

IMG_0735

IMG_0741

Izcili liela rinda ir uz atrakciju pabarot ziloni. Ja to izdarīt – veiksme un labklājība būs jūsu namā. ( es gan šaubos ka tas varētu būt attiecināms uz šādiem apstākļiem, bet cilvēki naudu maksā )

IMG_0713

Diemžēl man tas viss izrasija tikai skumjas. Redzot kādos apstāļos tie dzīvnieki tiek turēti un cik daudz naudas tiek iekasēts no tūristiem. Noteikti ka var to uztaisīt labāk vai savādāk. Un nebikstīt  ziloņu ar tiem šķēpiem.

Diena izcili sapurgāta. Dodos virzienā uz tējas laukiem. Cerams garastāvoklis tur uzlabosies.