Bloga arhīvi

Attēls

Brexit. Mani 5p.

Pieņemsim ka Brexit tomēr notiks.

Uz doto brīdi gan ir šaubas abās salas pusēs. Un es pašlaik mītu Skotijā kurai ir pavisam savs viedoklis šajā sakarā.

Bet (Godmaņa) aprunājoties ar Border force un lieliem un maziem policijas pārstāvjiem un arī lidostas vadošajiem darbiniekiem ir skaidrs viens – 29.03. nekas nenotiks. Jo nekādu plānu nav. Neviens man nevarēja atbildēt kā viņi rīkosies 30.03. Jo nekādas instrukcijas ne policijai,  ne robežsadze izdalītas nav. Vismaz manis aptaujātie neko tādu nezin. Negribas pat domāt par to transporta haosu Duvrā.

Interesanti ir tas ka dažas darbības valsts iestādēs, Eiropas savienības dalībvalstu pilsoņiem, ir liegtas. Lūdzu mēģiniet pēc 30.03.

Skotija ir noskaņota rīkot vēl vienu referendumu par izstāšanos no UK, ja UK izstāsies no EU. Skotijai labi. Tai ir nafta, viskijs un pašiem savas atomelektrostacijas.

Skaidrības nav. Un sirdī miera arī nav. Bet pagaidām uz LV atpakaļ nevelk.

Atvaļinājumu pavadīšu Skotijas ziemeļos, jo negribas skaidroties uz robežas, par to kas es, ko es te daru. Varbūt nevajadzēs , bet tā būs mierīgāk.

 

See you at the other end…

Advertisements
Attēls

Šrilankas vilinājums

Diena pirmā. Pa ceļam uz …

Nezinu vai ir nepieciešams aprakstīt lidojumu. Tas neizceļas ar neko sevišķu, izņemot apjausmu, ka pat pasaules greznākajās aviolīnījās strādā cilvēki. Ar savām vājībām, ar saviem netikumiem, ar savu slinkumu un sliktu garastāvokli. Neteiksim ka tas ir kādu ilūziju sabrukums. Vienkārši atnāca realitāte un apsēdās tev klēpī sakot – tagad skaties uzmanīgi.

Astoņas stundas lidmašīnā ir pilna darba diena. Ar to starpību ka es to pavadu sēžot un skatoties kā strādā citi. Sīkumi paši salec acīs. Man pašam strādājot klientu apkalpošanas sfērā neviļus var pamanīt kur un kā sīkumi savācas vienā bildē. Smags darbs tām stjuardesēm. Un tas ka viņas “ceļo apkārt pasaulei”  nenozīmē ka viņas redz daudz ko vairāk kā lidostu no ārpuses. Vai aviokompanijas apmaksātu naktsmītni. 

Pusceļš. Doha.

IMG_0458

Doha es ierados piekusis no nekā nedarīšanas un mazliet izkaltis. Dehidrācija – tas ir ļoti nepatīkami , bet tur esmu vainīgs tikai pats. Biju tik pārņemts ar to kur lidoju, ka aizmirsu nopirkt ūdeni. Tas ko deva lidmašīnā nebija pieiekami. Nākamreiz būšu daudz uzmanīgāks. 

Lidosta Dohā ir liela un tai pašā laikā ne visai. Man bija tikai 20min lai izskrietu tai cauri. Īsie secinājumi – personāls palīdz orientēties. Un meitenes Kataras aviolīnu formastērpā ir visur. Tas ir milzīgs pluss. Uzbūvēts tas viss ir ar domu par iepirkšanos, bet laika bija par maz lai to izbaudītu vai apskatītu. Man bija tikai viens mērķis – nopirkt ūdeni. Jo dehidrācija jau bija sasniegusi tādu līmeni ka sāk uzpamt rokas un sāpēt galva. 

Pēc atlidošanas mani sagaidīja garš ceļs uz drošības kontroli. Gaitenis ir vairāk kā kilometru garš. Marmors ir visur. Un prieks kur rodies arī mazie ūdens krāni no kuriem var padzerties. Bet galvā dun – nopirkt ūdeni! Jo vēl jau četras ar pusi stundas jālido. 

Drošības kontrole ir drīzāk formāla, jo esmu tranzīta pasažieris bez tiesībām iziet uz pilsētu. Meitene aiz rentgena aparāta , kas izgaismo somu, snauž. Manai bagāža un man pašam tiek nulle uzmanības un tas priecē. 

Slāpst. Ūdens. Veikals. Tas ir viss par ko es varu domāt ticis cauri drošibas kontrolei. Pat tas cik viss ir grezni visapkārt mani neuztrauc. Tas paliek atmiņas failā, bet kā fons.

Vienīgie veikali kurus pirmajā mirklī redzu – tirgo smaržas, viskiju un jeb ko citu , bet ne to ko vajag man. Tā saucamais “Food court” ir kaut kur nomaļus. 

Kad “Food court” ir atrasts un izvēle izdarīta mani sagaida nākamais šoks. Cenas.

fullsizeoutput_5dc

Litra pudele Eviāna, bundžņa Red Bull, un mazā kola = £12,28!!!!!!!!

Sasodīc! Iespējams es kaut ko esmu palaidis garām, bet tas ka cenas ir TĀDAS? Labi ka man ir šeit tikai īss brīdis. Citādi maks sāktu raudāt vēl kabatā esot. Atpakaļceļā man te ir jāpavada 7 stundas un es tiešām ceru atrast veidu kā nebankrotēt. Jo pēc visa spriežot šī ir lidosta Šeihiem un vidusmēra cilvēkam te klājas plāni.

Manas 20min ir galā. Skrienu uz lidmašīnu.

 

Laipni lūdzm Colombo. Lūdzu atdodiet sīknaudu.

Ceļojums laikā ir iespējams. Man nospļauties ko par to saka zinātne. Gribat to piedzīvot? Laipni lūdzam Colombo. Bet pirms laipni lūdzam esam gatavi pārvērst sevi. Esam modri un uzmanīgi. Atceramies ka visiem šķiet ka jums ir daudz liekas naudas un primārais mērķis ir to no jums dabūt laukā. Dzīvojot manā pasaules malā no kā tamlīdzīga biju jau atradinājies.

Protams jums piedāvās “ palīdzēt” aizpildīt immigrācijas kartiņu, bet izteiksmīgi paberzēs pirkstu pret pirkstu. Es pieklājigi atsakos un daru visu pats. Nekā sarežģita tur nav.

Viens no plakātiem aiz imigrācijas virsnieka muguras brīdina ka par narkotiku ievešanu valstī jūs sagaida nāvessods. Otrs informē ka jūsu norādītajam mērķim tūrismam nedrīkst būt darba raksturs. Tas ziniet arī ir nelegāli.

Bet tas nekas. Man nav nekā aizliegta, cerams ka tās divas viskija pudeles neskaitās, un mans mērķis ir atpūta.

Imigrācijas kontrole lidostā ir vairāk formāla un naudu slaucoša nekā patiesībā ko izpildoša.

Colombo lidosta pārsteidz. Tas ir tikai pirmais pārsteigums tuvāko dienu laikā. Es nezinu ko tieši es biju cerējis ieraudzīt, bet redzamajam gatavs nebiju.

Vēl pirms bagāžas saņemšanas man ir iespēja iegādāties – ledusskapi un veļasmašīnu, jebkura izmēra ventilātoru un jeb ko mugurā velkamu. Lai saīsinātu sarakstu piedāvāju iedomāties Sporta pils sortimentu tās ziedu laikos. Neskatoties uz to ka ir pusnakts slēgta ir tikai trešdaļa tirdziecības vietu. Ieliekam žokli vietā un dodamies pēc somas.

Soma ir un tagad gaida nākamais kvests – tikt līdz nakstsmājām. Tīri teorētiski mani vajadzētu kādam sagaidīt. Teorija un prakse ir dažādas lietas. Mani tiešām sagaida , bet sagaidošajam ir daudz lielāka interese par kriketa maču uz viena no TV ekrāniem nekā par mani. Tas kas esmu pats atradies un atrāvis viņu no mača ir tik negaidīti ka vietējais neslēpj savu sarūgtinājumu. Laikam lai kompensētu sāpi par zudēto iespējo noskatīties maču , jo klausīties mašīnas radio tas nav tas pats, man tiek otro reizi piedāvāts par kaut ko, ko man nevajag, samaksāt. Nekas, driz pieradīšu.  Braucam. Kur ir mana gulta?

Gultā es nokļūstu pavisam nedaudz vēlāk. Tas ir tik labi ka vārdi nespēj to aprakstīt.

 

 

Attēls

Dārgais #iPhone X

Pasaule jūk prātā. Vēl pavisam nesen par 1149 naudas vienību varēja nopirkt labu datoru.  Tagad tieši tik pat prasa par telefonu. Nepirkšu.

Bet ja dārgā Ābolu kompānija izdomās, beidzot uztaisīt datoru,  kuru varēs lādēt ar bezvadu tehnoloģiju, tad laikam vajadzēs saņemties. Kāds zin kāpēc ir telefoni ar bezvadu lādēšanu , bet datoru nav? Besī to vadu spraust.

Par 1149 naudām var aizlidot uz Peru un vēl izpildīties divas nedēļas.  Vai uz Madagaskaru…

Vecums laikam. 🙂 Prioritātes citas.

Attēls

Skotija 11. Uzticēšanās

DSC01888-2

Man ir sarunātas naktsmājas. Kaut kur nekurienes tālākajā malā. E-pastā iekrita kur braukt un ko ieraugot esi jau aizbraucis garām. Bet pats ģeniālākais -“es pats mājās nebūšu, JA TEV VAJAG ATSLĒGU, tad tā ir IEKŠPUSĒ, zem telefonu grāmatas”!!!!

Es personiski namsaimieku nezinu. Un tā arī nesatieku. Ne vakarā, ne no rīta. Būsim godīgi tajā vietā, kur es palieku pa nakti, satiku tikai divus cilvēkus un neskaitāmus barus ar aitām. Veikala nav. Kroga nav. Aptiekas nav. Desmit mājas un trīs laivu piestātnes. Un klusums. Grezni.

DSC01850-2

To be continued.

Attēls

Skotija 10. Neapmaldīties jeb papīra kartes

DSC01838-2

Teikšu godīgi -esmu tehnoloģiju un interneta izlutināts. To palīdzēja saprast šis brauciens. Nākamajam būšu vairāk gatavs. Skotijas ziemeļu daļa nav visai blīvi apdzīvota. Līdz ar to mobilie sakari tur it kā ir, bet cik un kā tas ir cits jautājums. Tas ir neatkrīgi no operātora. Man bija telefonā ievilkta Navigon aplikācija. Iesaku. Tā ir par maksu, bet darbojas arī tur kur nav tīkla pārklājuma. Navigonam ir opcija uzlikt “scenic route ” un tas rezultātā deva +50% braucienam.  Bet tad kad vajag plašāku skatu uz to kur un kā braukt tālāk – karte. Vecā labā papīra karte būs daudz labāka par visām štellēm telefonā.

DSC01883-1

To be continued.

Attēls

Skotija 9. Vēl arvien uz ziemeļiem jeb kā būt pieklājīgam uz ceļa kalnos

DSC01765

Ziniet kā var iemācīties pieklājību? Palaist garām un DOMĀT KĀ TU BRAUC? Vienkāršāk nemēdz būt. Bildē var redzēt -tas ir viena auto platumā, bet pa to brauc abos virzienos. Tā mazā ceļazīme ir “Passing point”. Un nav svarīgi vai tev ir jaunais G-Wagens vai vecs Golfs, tu apstāsies un gaidīsi kamēr pretīm braucošais palaidīs tevi garām. Uzziņai – ceļazīme “Passing point” ir pie KATRAS kabatiņas. Kā izlemt kurš laiž? Kurš pirmais piebrauc tas arī laiž. Ja kabatiņa it tavā pusē laid tu, ja otrā, tad apstājies tā ka otrs var iebraukt kabatiņā un neaizmirstam pamāt sakot paldies.

DSC01823-2

Kabatiņas ir daudz -katrus 300m aptuveni. Apstāties un stāvēt tur nav ieteicams. Kaut gan satiksme nav tik blīva, lai tas nebūtu izdarāms, ja pēkšņi sagribas ko nobildēt. Un bildēt gribas. Kaut arī ar mazu prāta daļu saproti ka bilde neiedos pat 20% no tā ko tu sajūti…

 

To be continued.

Attēls

Skotija. Uz ziemeļiem 8.daļa

DSC01820

Lielās pilsētas nu ir cauri. Prom no lielceļiem!!! Mans maršruts vedīs pa “Single track road” . Viss skaistums tur ir paslēpts. Tur nav civilizācijas un mobilo sakaru.Paļauties tikai uz sevi. Tālāk uz ziemeļiem būs tikai nelielas apdzīvotas vietas. Dažviet līdz tuvākajam normāla izmēra veikalam ir 20km.

Civilizācijas trūkumu atsver skaistums visapkārt. Ir ļoti jakoncentrējas lai pabrauktu. Ik pēc brīža IR jāstājas, jo skaistums apkart ir elpu aizraujošs.

To be continued.

Attēls

Skotija 7. Uz ziemeļiem no Inverness

DSC01670

Tā nu sanāca ka līdz Loch Ness un Inverness braucu pa bāni un neko daudz neredzēju.

Pati Inverness neraisa nekādas wow un uh oh sajūtas. Nevaru paskaidrot kapēc. Pats Loch Ness ir gara ūdens desa un nekādi atmiņā neiespiežas. Ir sajūta ka jābrauc tālāk. Un tā nepieviļ…

To be continued.

Attēls

Atklāt Skotiju 6

DSC02040 - Copy

Prom no stereotipiem, prom uz ziemeļiem! Pilsētiņa ar daudzsološu nosaukumu Obana ir noteikti apmeklējuma vērta. Apēst čauderu, ar skatu uz ostu un iekāpt prāmī, lai tas ved kaut kur. Kaut vai uz to salu kas tālumā aizsedz horizontu – Isle of Mull. Bet pirms tam,lūdzu, viskija destilērijā ieejiet. Ir vērts.

Attēls

Atklāt Skotiju 4

DSC02009 - Copy

Sasodīc – gribas iesaukties katru reizi redzot ko šādu – KĀ viņi tur dzīvoja? Bez elektrības un interneta. Bez kaimiņiem pie kuriem aiziet ciemos uzsist klaču! Mēs esam dikti izlutināti. Bet tas ir tikai man personiskais viedoklis, kuru nevienam degunā es nebāžu.