Medicīniskais Tūrisms un es

Mēs nenovērtējam to kas mums ir.

Šodien laikrakstā bija mega interesants raksts. Izlasiju steigā tapēc par skaitļu 100% atbilstību – negalvoju.

Fabula.

Lai saņemtu “bezmaksas” medecīnu katru mēnesi no algas tiek maksāts kaut kāds skaitlis. On že – National insurance. Tīri teorētiski tam vajadzētu garantēt bezmaksas medicīnu un bezmaksas zāles. Tās tev izraksta  ģimenes ārsts , on že General Practicioner.  Praksē ir mazliet savādāk. Saprotiet mani pareizi – tas viss ir pieejams, bet ne vienmēr.

Tagad skaitļi

Iepriekšējo 18 menešu laikā tikai Skotijā ir aizvērušās 90 GP ( General Practicioner – turpāk tekstā GP) kā rezultātā atlikušo GP prakšu apkalpojamo cilvēku skaitu  ir palielinājis par vienu tūkstoti katrā palikušajā praksē.

Mēģināju tikt pie ārsta. Pie GP kura ir simts metrus no manas mājas , pilsetā ar 5600 iedzīvotājiem, es nevaru tikt. Piedāvā reģistrēties kaut kur citur. Teorētiski 30-50 jūdžu rādiusā. Es jau sākumā teicu – Mēs nenovērtējam to kas mums ir. Vai jūs varat iedomāties ka lai tiktu pie ģimenes ārsta un dabūtu recepti zālēm jums no Jelgavas ir jābrauc uz Ogri, jo citur brīvu ārstu nav?  To ka mani var nosūtīt uz izmeklēšanu kaut kur stundas braucienā ar vilcienu no manas mājas es jau esmu saskāries. Un “bezmaksas” medicīna paliek par sapni. Vilciena biļete kož kaulā.

Skotijā trūkst ārstu. Viņu vienkārši nav.  Nezinu gan kapēc.

Uzziņai – For a doctor working less than full time, this salary is calculated on a pro rata basis (eg if working 20 hours per week then the minimum salary would be £30,146.67). While the DDRB pay range for salaried GPs goes up to £87,003 for 2018-19, it is recognised that there is no upper limit.

Pēdējais valdības rīkojums ir – Reģistratūras darbiniekam uzklausot apmeklētāju ir jāpieņem lēmums par to vai cilvēkam ir tiesības tikt pie ārsta vai nav. Un Reģistratūras darbinieki ir šokā. Jo viņiem tagad ir jāveic medicīnas māsu darbs , bet bez apmācības un protams bez samaksas par to.

Tā vien izskatās ka būs jābrauc uz LV ārstēties. Tas būs ātrāk un lētāk. Medicīniskais tūrisms ziniet ir dzīves realitāte.

P.S.

Esmu ceļā uz uz hospitāli. Cerība ka palīdzēs un pieņems tur nav mirusi.

Advertisements

One response to “Medicīniskais Tūrisms un es

  1. Atpakaļ ziņojums: Latvijas blogāres apskats #160 (07.01.-13.01.) – BALTAIS RUNCIS

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s