Citāts

ŠriLankas vilinājums 5. Worlds End, Horton Plains National park

Es nebiju tam gatavs. Vecums ziniet. Un izlaidīgs dzīves veids. Īsāk sakot kaut kam tādam ir jāsagatavojas vai vismaz ir jābūt mazliet fiziskā formā. Citādi būs kā man. Kad vienīgas par ko tu vari domāt uz gājiena beigām – ūdeni! Neaizmirsti elpot! 🙂

Pie ieejas parkā atņem plastmasas maisiņus. Skatās somā un ja ir līdzi kaut kas plastmasas maisiņā – iedos papīra un plastmasu atņems. Taka kas atvērta tūristiem ir 9,7 kilometri. Es nezinu kā viņi tos mērija. Varbūt googles kartes tā saka. Man sanāca 18,9. Pinīgi iespējams ka takas garumā nav ierēķināti kāpumi un kritumi. Mans dators uzrādija ka uz augšu uzkāpts 84 stāvi, lai ko tas arī nozīmētu. Parks ir “Drone free zone” kas nozīmē ka ja parādīsiet lidaparātu to atņems un atdos tikai pēc apmeklējuma. Parks atrodas 2100-2300 metrus virs jūras līmeņa. Jaciņa noderēs.

Nespriediet bargi. Te ir izdarīts viss lai jūs būtu vienoti ar dabu. Lai to saprastu piedāvāju ievērtēt – parka tualeti.

IMG_0844

Rodas tāda vienotības sajūta ne? 😀  ( durvis ir )

Pašā takas sākumā, aptuveni jau kilometru no tā vietas kur “atņēma” maisiņus, ir norādes. Iesi pa kreisi – pa seju dabūsi, iesi pa labi maku atņems 🙂 Kā pasakā!

IMG_0849

Izvēle iet pa labi bija pareiza. Ja būtu gājis pa kreisi – diez vai būtu pabeidzis taku. Kaut gan …  Izvēles lielas nav. Parka teritorijā nav signāla mobilajiem tālruņiem. Visas dienas garumā es nesatiku nevienu parka pārstāvi. Kas notiek ja cilvēkam paliek slikti vai tas savainojas kāpjot augšup lejup – skaidrības nav. Bet labi ka tas nebija mans gadijums.

Takas sākums.

IMG_0852

Pagaidām nekas nesola ka būs grūti. Ir skaisti, ir karsti.  Soļojam vērojam dabu. Mēģinam saskatīt vienu no lielākajām briežu populācijām uz salas vai vismaz “rusty spotted cat”.

Kamēr sasniedzu vienu no atrakcijām Bakers fall, viss ko esmu sastapis ir daži onkulīši ar tādiem fotoaparātiem un tādu optiku, ka ar to var nobildēt skudras dibenu uz kilometru attālumā esošās klints.

Bakers fall ir dažu ūdenskritumu kopums. Man jau sāka trūkt spēka kārtīgi bildēt.

IMG_0862

Soļošana uz pasaules galu jeb Worlds End turpinās.

Diemžēl es atnāku aptuveni desmit minūtes par vēlu.

IMG_0864

Tas tur baltais ir mākonis. Kurš nosedz visu skatu. Te ir tāda neliela krauja. Bez nožogojumiem!!! Respektīvi ja tu pieiesi pie malas pārāk tuvu un nekas tevi napturēs no kritiena. Aptuveni 900m stāvus lejup. Varat man mest ar netīru čību , bet es paliku divus soļus no tās malas.

Atcerēsimies ka esam 2300 virs jūras līmeņa tropu mežā. Temperatūra nokrītas līdz +13 Un mākonis mēģina aizpildīt visu. Jaciņa rullē!

IMG_0866

Šis ir viens no civilizētākajiem un gludākajiem takas posmiem. Jūrmalas šoseja. Diemžēl vietās kur bija kāpumi un kritumi man rokas bija aizņemtas un bilžu nebūs.

Mazais Worlds end izskatijās labāk. Ja neskaita pāris aziātus kuri mēģināja uztaisīt selfijus stāvot uz klints pašas malas.

IMG_0867

Kā skaidri redzams bildē skatu platformu nekas nenorobežo.  Varbūt ka tā vajag.

fullsizeoutput_40e

Aziāti pārrāpās pāri malai, tur kur tas zaļais krūmiņs bildes centrā, un tur taisija selfijus. Binoklis ir viņu.

IMG_0870

Ejot atlikušos 2,5 km līdz transportam satiku pāris vietējos kuri apjautājās vai es te kaut kur krūmos neesmu manijis leopardu. Sasodīc. Nedomāju vis, ka es varētu tik mierīgi dalīties ar tādu informāciju. Ņemot vērāka es atrodos leoparda teritorijā.

Parks jauks. Bet mana fiziskā kondīcija ir nožēlojama. Līdz ar to pilnā apjomā es to neizbaudiju. Vai es ieteiktu? Noteikti!

Mani gaidija transports un neaizmirstams ceļš uz naktsmītni.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s